Žijeme ve skvělé době!

9. 5. 2022 | Články

Žijeme v době, kdy jsem ráno v 8:55 vyrazil na vlak. Jízdenku jsem měl už koupenou pomocí aplikace. Vlak jel na čas, pohodlně jsem si sedl ve vyhřátém a čistém vagonu. Cestoval jsem s pocitem bezpečí. V 9:50 jsem už byl v coworkingovém centru na Praze 2, kde nyní v útulném prostředí pracuji. Nestojí to moc, ani ta cesta, ani hotdesk zde. Jsem připojen k rychlému internetu a díky všem propojeným aplikacím mi k práci stačí jen můj notebook a telefon. A termoska s bylinkovým čajem.

Žijeme v úžasné době plné skvělých příležitostí, na které máme dostatek materiálních potřeb, času a také čím dál více duchovní síly.

Proč to píšu? Takové samozřejmosti, jako že jsem jel vlakem a že funguje internet? Víte, o to právě jde. Základní naše „přežívací“ nastavení nás nutí vyhledávat nebezpečí a negativní informace. Toto je přiživováno nekonečným sledem senzacechtivých informací z médií. Často pak to pozitivní potlačíme. K tomu se přidá efekt bagatelizace vlastního úsilí ve stylu „to nestojí za řeč“. Klienty důsledně vedu mimo jiné k tomu, aby se důsledně oceňovali, aby vyzvedávali to kvalitní, co se v nich a kolem nich děje. Aby toto pojmenovávali a získávali zobecňující poznatky do všech oblastí svého života. Vzniknou tak nové neurospoje v mozku tolik potřebné pro jakoukoliv změnu, rozvoj, vývoj a růst. Vedlejším efektem je, že svou pozornost přesunou pryč od „negativního“. Od toho, co je má udržet v robotickém stavu unášení. Za to jim patří dík. Zkvalitňují život sobě a tím i nám všem.

Žijeme ve fantastické době. Stačí se jen porozhlédnout kolem, včetně sebe samého. A hlavně je dobré si uvědomit, že tento skvělý svět spolutvoříme každým naším činem, rozhodnutím, myšlenkou. Záleží jen na nás, kterého vlka budeme krmit.